Thursday, June 15, 2006

ŁOWCA PRZYGÓD WALCZY Z MALARIĄ

Kingsley Holgate, brodaty biały mężczyzna to bohater intrygującego i inspirującego artykułu z poniedziałkowego Independent Online. Autor nazywa go prawdziwym afrykańskim łowca przygód. I jest to tytuł w pełni uzasadniony.

Holgate wraz z synem i żoną uczestniczy w trwającej rok Africa Rainbow Expedition. Celem jest walką z malarią - dostarczenie leków dla trapionych chorobą mieszkańców odległych zakątków kontynentu. Holgate wie, co to malaria. Sam chorował 40 razy. Podczas ekspedycji przygoda goni przygodę.

Nasz bohater musi walczyć z piratami i dzikimi zwierzętami. Podobnie jego towarzysz Leslie Bruce. Trzykrotnie dźgnięty nożem przez pirata ledwo uszedł z życiem. Mimo to, zaraz po opuszczeniu szpitala, dołączył do ekspedycji. Później na granicy z Tanzania znalazł się na celowniku rabusia. nie oddał pieniędzy potrzebnych na kupno silnika do łodzi. Szczęśliwie uciekł przez okno taksówki.

To, co robi Kingsley Holgate powinno być przykładem dla innych podróżników. Przeżywa przygody i jednocześnie pomaga mieszkańcom zapomnianego kontynentu.


0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< Home