Monday, September 21, 2009ROWEREM PRZEZ AFRYKĘ CZYLI ŚLADAMI KAZIMIERZA NOWAKA

Dziwię, że dopiero teraz ktoś wpadł na ten pomysł. Bardzo dobrze! Duży szacunek! Zbigniew Sas i Piotr Sudoł ze Szczecina siadają w listopadzie na rowery i jadą w trasę, którą w latach 30 - tych pokonał niesamowity Kazimierz Nowak. Zapraszają do wyprawy innych. Szczegóły: www.afrykanowaka.pl

- Chcemy złożyć hołd tej wielkiej postaci - tak mówią w Gazecie Wyborczej.

Nowak w latach 1931-36 jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przemierzył całą Afrykę. Zaczął w Trypolisie, dotarł do Przylądka Igielnego, a potem wrócił znów na północ, by skończyć podróż w Algierze. Większość trasy pokonał rowerem, resztę konno, na grzbiecie wielbłąda bądź w łodzi. Wyjątkowy człowiek. Bardzo długo zapomniany.

Uwaga! Sas i Sudoł szukają kompanów. Każdy może wyruszyć w rowerową podróż przez Afrykę. Jest już 50 chętnych. Trasę podzielono na odcinki, każdy po 1,5-1,8 tys. kilometrów. Start 4 listopada. Przewidywany czas wyprawy - 2 lata.

2 Comments:

Blogger marta said...

Mnie zastanawia pewna kwestia czasowo-organizacyjna.Nowakowi w latach 30tych cała wyprawa zajęła ok 6 lat(dobrze liczę?),dwóm panom S.(planowane)dwa lata.I tak się zastanawiam,że minęło 80 lat,wszystko poszło do przodu(także infrastruktura,sprzęt,ale i nasza kondycja,żyjemy przecież dłużej!),a podróż skróciła się o 4 lata.To tylko o 4,czy aż 4?!A może po prostu kompletnie zapomniany Nowak był fajterem na miarę XXI wieku?

9:07 AM  
Blogger Rafał Panas said...

Strach pomyśleć na co by się porwał Nowak żyjąc teraz :)

1:52 PM  

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< Home