Tuesday, July 07, 2009NORMAN OLLESTAD, JEGO SZALONY OJCIEC I TRAGEDIA W GÓRACH


Dramat rozegrał się w 1979 roku. 11 letni Norman Ollestad leciał wraz z ojcem cessną nad górami w Kaliforni. Szalała zamieć. Samolot runął na ziemie. Ojciec i pilot zginęli, przeżył Norman i ranna dziewczyna jego taty. Uratowany - po dziewięciu godzinach marszu przez zaśnieżonych górach - został tylko Norman. Swoją historię Norman opisał w świeżo wydanej książce Crazy for the Storm: A Memoir of Survival". Reklamuje ją na swojej stronie CNN.

Do przeczytania książki kusi mnie nie tylko historia dziecka walczącego o przetrwanie w górach. Jest w niej może jeszcze ciekawsza rzecz.

Ollestad opisuje swój związek z ojcem, nietuzinkowym, barwnym człowiekiem: byłym agentem FBI, sportowcem, aktorem, prawnikiem, muzykiem. Być może Norman przeżył dlatego, że ojciec od najmłodszych lat oswajał go z niebezpieczeństwem: uczył surfingu (spójrzcie na film:) i jeżdżenia na nartach.

Autor ma 8-letniego chłopca. Chce być odpowiedzialny, ale i przekazać lekcję, którą sam odebrał. Mówi: czasy się zmieniły. Gdybym robił z tobą te sam rzeczy co ojciec ze mną trafiłbym do aresztu.

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< Home