Sunday, November 23, 2008


CORTO MALTESE I BAJKA WENECKA!

Z dużą, dużą przyjemnością zapowiadam: na początku grudnia wydawnictwo komiksowe Post rzuca do księgarni nowy tom przygód Corto Maltese "Bajka Wenecka". Jak już nie raz przyznawałem się na tym blogu, mam olbrzymią słabość do przygód Corto - pirata, awanturnika, romantyka. Zachęcam do czytania każdego kto się jeszcze z nim nie spotkał!

Post tak reklamuje nowy tom Corto Maltese:

"Wenecja - miasto, w którym rzeczywistość przeplata się ze snem i tajemnicą. Miasto pełne ukrytych zaułków i dawno zapomnianych miejsc. Przystań portowa dla wszelkiej maści tułaczy i wagabundów, gdzie krzyżują się ludzkie losy. Wenecja sektretnych stowarzyszeń, skrywających tysiące tajemnic gdzie od zamierzchłych czasów mijają się marynarze, filozofowie i magowie...

To tutaj Corto Maltese powraca, wabiony kolejnymi zagadkami i swoim niepohamowanym zapałem do przygód. Tym razem wodzony za nos przez tajemniczego Barona Corvo, Corto ma zdobyć klucz, który pozwoliłby mu odnaleźć legendarny Obojczyk Salomona - magiczny kamień poszukiwany przez masonów i szaleńców..."

Jednym słowem przygody plus sporo smaczków dla miłośników ezoteryzmu.

Na stronie wydawnictwa znajdziecie również wstęp do "Bajki Weneckiej" pióra autora Hugo Pratta: powiem jednym słowem - fascynujący.

Reprodukcja okładki ze strony Post

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< Home